O Hodowli / About Us
Aktualności / News 2018
Championy / Champions
* Szczenięta / Puppies 05.09.2018 *
* Szczenięta / Puppies 07.11.2018 *
Plany / Planned Litters
Do Sprzedania / For Sale
Nasze Psy / Dogs
Nasze Suczki / Bitches
Co-Owned & Retired Cairns
Rodowody / Pedigree Index
Aktualności / News 2017
Aktualności / News 2016
Aktualności / News 2015
Aktualności / News 2014
Aktualności / News 2013
Aktualności / News 2012
Aktualności / News 2011
Aktualności / News 2010
FAQ
Trymowanie / Grooming
Wystawy / Show Results
Linki / Links
Kontakt
 

O Hodowli / About Us

Hodowla Cairn Terrierów Seglavi FCI 

Hodowla zarejestrowana od 1983 roku/since 1983

*

Above : JRPLCH CLBW PL'12 & BOB - Seglavi Stop Talking In Code

*

Foto above : our beloved girl - Seglavi Popsy-Wopsy, the most important Cairn - person in our home :))


 Jeśli spodoba Ci się nasza strona o Cairn Terrierach i będziesz chciał polecić ją innym,możesz wybrać banner i wkleić go na swojej stronie.

Nasze bannery :

Amatorska hodowla psów rasy Cairn Terrier

Kilka słów o nas..

Serdecznie witam i zapraszam wszystkich obecnych jak i przyszłych miłośników rasy Cairn Terrier do odwiedzenia mojej hodowli. Hodowla Seglavi istnieje już niemal 30 lat, założona została przeze mnie w 1983 roku. Nazwa hodowli pochodzi od cennego rodu koni arabskich i jest wynikiem mojej przygody z końmi i jeździectwem. Jako nastolatka zafascynowana byłam głównie psami z grupy molosów, a szczególnie dogami niemieckimi. Już wtedy próbowałam swych sił na wystawach, przejeżdżając z psami Polskę wszerz i wzdłuż. Na przestrzeni lat mieszkały ze mną również buldogi angielskie i mopsy. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych moja pasja musiała chwilowo ustąpić pola nowemu życiowemu wyzwaniu : Rodzinie. Na szczęście :) w niedługim czasie wszystko wróciło do normy (drobna uwaga : to, co jest normą dla psiarza - dalece kłóci się ze wszystkimi normami przyjętymi przez zwykłego, statystycznego ''zjadacza chleba'') i psy ponownie, a nawet ze zdwojonym impetem opanowały nasz dom :))

Zamysł nabycia Cairn Terriera pojawił się w końcu lat dziewięćdziesiątych, lecz zrealizowałam go dopiero w 2002 roku. Wtedy też pojawiła się w domu pierwsza suczka tej rasy, a już zaledwie 6 m-cy później następna. Z czasem przybywały do hodowli kolejne, już bardzo przemyślane i ,, w moim typie '' zwierzęta.

Jako, że hodowla z natury rzeczy nie jest jednym pasmem sukcesów, a wręcz o sukces bardzo trudno - zdarzały się także niepowodzenia. Niektóre z kryć nie okazały się aż tak dobre, jak byśmy sobie tego życzyli. Kilka dorosłych, również utytułowanych psów zdecydowaliśmy się z hodowli wykluczyć, pokładając nadzieję w innych - naszym zdaniem doskonalszych eksterierowo i psychicznie. Psychika Cairnów jest dla nas niezmiernie ważną, kto wie czy nie najważniejszą kwestią. Po blisko dziesięciu latach codziennego obcowania z rasą, zbierania doświadczeń - jesteśmy pewni jednego :

     Nie ma dobrego Cairna bez dobrego Charakteru  !!

 W tym miejscu należałoby odpowiedzieć na pytanie: ,, Ale dlaczego właśnie Cairny ? '' Otóż Cairny urzekają swoją inteligencją, pomysłowością i poczuciem humoru. Są błyskotliwe, energiczne, odważne i chętne do współpracy z człowiekiem. Wszelkie przejawy niesubordynacji czy zachowań aspołecznych są wynikiem tylko i wyłącznie nieodpowiedniego prowadzenia. Czasem jest to  brak doświadczenia, a czasem zaniedbania wynikające z przeświadczenia, że pies sam się jakoś wychowa. Oczywiście Cairn jest terrierem z krwi i kości i raczej nie należy od niego wymagać bezwzględnego podporządkowania w każdej sytuacji. Co nie znaczy, że przy odrobinie codziennego zaangażowania nie można osiągnąć doskonałych rezultatów. To naprawdę niezwykle pojętne, szybko uczące się pieski. Atutem tej rasy jest łagodne usposobienie, dzięki czemu Cairny są idealnymi psami dla każdego, kto prowadzi w miarę aktywny tryb życia. A ta odrobinka niezależności ? Może właśnie w niej tkwi największy urok...

Hodowla Seglavi jest hodowlą jednej ulubionej przez nas rasy - hodujemy tylko i wyłącznie  Cairn Terriery.

Do chwili obecnej - jesień 2011 - nasze Cairn Terriery uzyskały ponad 70 Championatów różnych krajów, wiele Zwycięstw Klubu Terriera w Polsce i poza granicami oraz innych znaczących tytułów i wyróżnień.

 Priorytetem w hodowli jest dla nas zdrowie oraz typowy dla rasy, wspaniały charakter. Starannie planujemy poszczególne skojarzenia w nadziei na to, że kolejne pokolenie będzie równie dobre lub lepsze od rodziców. Importujemy z zagranicy wartościowe psy, zawsze mając na uwadze zarówno eksterier, psychikę jak i pochodzenie.  Nasze Cairny są pełnoprawnymi członkami rodziny i mieszkają z nami w domu. Nasze szczenięta rodzą się i wychowują w domu. Nie prowadzimy hodowli kojcowej i jesteśmy jej zdecydowanymi przeciwnikami. Nasze Cairn Terriery, jeśli tylko mają na to ochotę, mogą korzystać z ogrodzonego terenu o powierzchni 0,5 ha lub buszować po kilku hektarach pól i lasów naszego urokliwego zacisza.

Jesteśmy zrzeszeni w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI oraz w Związku Kynologicznym w Polsce ZKwP -  o/Lublin. 

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej i obserwowania bieżących wydarzeń w naszej hodowli. W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących rasy prosimy o  kontakt telefoniczny bądź mailowy.

IWONA BOROWIECKA & OLGIERD GOLISZ

tel. 0665 226 221   

e-mail:  seglavi@wp.plWszelkie prawa zastrzeżone ! Kopiowanie zdjęć i tekstów w całości lub części surowo wzbronione. All rights reserved. Copyright © Kennel Seglavi

Top